17. dani specijalnih i visokoškolskih knjižnica, 2021.

Sponzorski blok

30.9.2021. – sponzorski blok

SPONZORSKI BLOK

Dvorana Lauriana + Zoom mrežni seminar

Moderator: Branka Marijanović

Snimka izlaganja:

Sponzorsko izlaganje

Adriana Čeh i Filip Krstić

Tenzor/Protrade

Integrirana/inteligentna knjižnica: knjižnica budućnosti

Grupa Tenzor, jedan od vodećih sistem integratora na području naprednih tehnoloških rješenja i električnih instalacija na tržištima JI Europe. Nudi rješenja za potpune električne instalacije, tehničku sigurnost, automatizaciju, digitalizaciju i sustave centralnog upravljanja za knjižnice, maloprodaju , hotele i toplice, industrije, promet i javne uprave. Poslujemo u Sloveniji, Hrvatskoj, Srbiji, Makedoniji, Albaniji i na Kosovu s vlastitim tvrtkama koje se spajaju u grupu Tenzor. Napredna tehnička rješenja grupe Tenzor predstavljaju važan stup u digitalizaciji knjižnice, s RFID rješenjima i tehničkom sigurnošću. Članovi knjižnice, zaposlenici i knjižnični procesi u središtu su osmišljavanja vlastitih razvojnih rješenja. Glavni cilj je povećati zadovoljstvo korisnika i zaposlenika, optimizirati proces rada i sveobuhvatnu kontrolu nad onim što se događa u knjižnici. Vlastiti razvojni centar Grupe Tenzor dizajnira prilagođena knjižnična rješenja na području softverskih rješenja prilagođenih knjižničnom informacijskom sustavu (KIS) i implementacije tehničkih rješenja. Pratimo trendove koje diktira život pa smo u REAL-Time razvili bedkontaktnu 24-satnu zbirku rezervirane građe u knjižnici ili na drugim lokacijama povezanim s knjižničnim informacijskim sustavom. U sklopu RFID rješenja za knjižnice nudimo 24-satni povrat materijala sa sustavima za razvrstavanje, pametne police za vraćanje / posudbu materijala, knjige o vraćanju / posuđivanju / obnavljanju, sigurnosne antene, čitače za rad knjižničarke, čitače za brze popise i naljepnice . Tehnička sigurnost i napredna rješenja uključuju brojanje posjetitelja, video nadzor, rano otkrivanje i prijavu provala i požara, kontrolu pristupa i upravljanje ormarićima i ćelijama za proučavanje. Tvrtka Protrade d.o.o. Hrvatska je pravi partner za digitalizaciju knjižnica u Hrvatskoj s RFID rješenjima i posebnim prilagođenim knjižničnim rješenjima.

Ključne riječi: RFID tehnologija, Tenzor/Protrade.

Hibridna konferencija Digitalna transformacija i knjižnice u posebnim okolnostima održava se u okviru 17. dana specijalnih i visokoškolskih knjižnica. Konferencija se održava u Lovranu, hotel Excelsior, od 30. rujna do 2. listopada 2021. te paralelno kao virtualna konferencija.

HKD 2021. © sva prava pridržana